Żaluzje czy zasłony? Co wybrać

Zanim odpowiesz na to pytanie, musisz określić swoje potrzeby. Czy oprawa okna to kwestia tylko dekoracyjna? Czy chcesz pozbyć się zbyt ciekawskich sąsiadów? Czy może chcesz mieć wpływ na ilość światła słonecznego w pomieszczeniu?  Czy jesteś alergikiem?

Wystrój okna buduje nastrój. Źle dopasowany zniszczą efekt, który próbujemy zbudować pozostałymi elementami. Zasłony pasują do wnętrza tradycyjnych. Dobrze komponują się z klasycznym parkietem. Pomagają ocieplić wnętrze. Natomiast nowoczesny klimat lubi minimalizm, do którego zasłony nie zawsze pasują. Żaluzje świetnie sprawdzą się w stylu loftowym. Świetnie komponują się z naturalne drewnem, a także z metalem i cegłą.

Jeżeli podstawową rolą oprawy okiennej jest zabezpieczenie się przed spojrzeniami z zewnątrz, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą żaluzje. Świetnym rozwiązaniem są żaluzje zaciągane od dołu. Z jednej strony zapewniają prywatność, z drugiej pozwalają na wpuszczenie dużej ilości światła słonecznego. Żaluzję lepiej się sprawdzą w pomieszczeniach biurowych.

Zasłony łatwo wymienić. Dzięki temu szybko można odświeżyć wnętrze i zmienić jego charakter. Natomiast żaluzje są łatwe w czyszczeniu i nie gromadzą tak łatwo kurzu. Ten aspekt doceni każdy alergik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *