Jakie Rolety wybrać?

 

Kochamy rolety! I trudno się dziwić, są praktyczne, wygodne i ładne. Latem chronią przed słońcem, zimą pomagają zatrzymać ciepło. Wybór jest tak szeroki, że bez wątpienia każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. 

Rolety posiadają nowoczesny design i jednocześnie są bardzo praktyczne. Są świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy zrezygnować z firan lub zasłon a jednocześnie wciąż chcemy zachować prywatność oraz kontrolę nad ilością wpadającego światła. Są przytulniejsze niż żaluzje. Cechą charakterystyczną są ułożone naprzemiennie pasy: zaciemniający i prześwitujących. Przesuwając pasy możemy samodzielnie decydować o stopniu zaciemnienia pomieszczenia.

Kasety wykonane są najczęściej  z aluminium lub estetycznego PCV. Bywają praktyczniejsze niż te bez kasety (np. w oknach dachowych). Mniej się brudzą. Muszą być kupowane na wymiar i ich cena jest najczęściej nieco wyższa. Zdecydowanie są bardziej eleganckie.

 

Świetne rozwiązanie dla pomieszczeń bardzo nasłonecznionych i biurowych. Specjalny materiał ogranicza dostęp do światła w upalne dni co ułatwia pracę przy monitorze. Ogranicza przedostawanie się rozgrzanego powietrza do wnętrza pomieszczenia.

 

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to rolety, które pełnią rolę firanki. Tkanina są ułożone w poziome pasy, a system specjalnych linek pomaga w ich ułożeniu. Można wybierać wśród różnych tkanin, od delikatnego tiulu aż po len, dzięki temu łatwo dopasować do wystroju wnętrza. Bardzo estetyczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *