Rolety. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Szeroki wybór rolet może doprowadzić do bólu głowy. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich dla Twojego domu lub biura. 

  1. Przepuszczalność światła

Najważniejszą funkcją rolet jest możliwość regulowania dopływu światła. Mamy do wyboru rolety w pełni zaciemniające oraz takie, które są wykonane z tkanin transparentnych. Ciekawym rozwiązaniem są rolety dzień-noc, które pozwalają na regulację zaciemnienia w  zależności od potrzeb. Aby dobrać właściwe musisz określić stopień nasłonecznienia pomieszczenia, znaczenia ma kierunek okien, piętro oraz otoczenie na zewnątrz. Weź też pod uwagę swoje upodobania. Czy lubisz poranne słońce w sypialni? 

  1. Estetyka 

Rolety okienne źle dobrane popsują cały wysiłek włożony w urządzenie wnętrza. Właściwie dobrane – będą wisienka na torcie. Większość rolet ma design prosty i nowoczesny, ale rolety rzymskie mogą być romantyczne, a nawet teatralne. Kolor to kwestia bardzo indywidualna, ale przy wyborze warto pamiętać, że ciemne barwy przepuszczają nawet o 30% mniej światła. 

  1. Typ montażu

Rolet mogą być kasetowe lub wolnowiszące. W oknach dachowych zdecydowanie bardziej sprawdzi się ten pierwszy typ, są jednak trudniejsze w montażu, ponieważ przyklejenie kasety górnej oraz bocznych prowadnic wymaga ogromnej precyzji. Rolety wolnowiszące montuje się na nadprożu nad wnęką okienną. Nadproże musi być odpowiednio wysokie, ponieważ tkanina w zwiniętej rolecie nie może zawadzać o skrzydło okna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *